דוקטורטכתיבת התזה כעבודת אומנות

כתיבת התזה כעבודת אומנות

הצד הנוסף של כתיבת התזה

כל יצירה צריכה כמות מסוימת של קסם.
כתיבת תזה בדומה לכל יצירה כתובה, צריכה למשוך את הקוראים שלכם ,כשהראשון מבינהם הוא כמובן המנחה שלכם.
רצוי שתהא לכם את היכולת לעורר סקרנות ועניין בתזה ממש כמו רומן שמשאיר את הקוראים שלו צמאים לדעת את סופו ולא מצליחים להניח אותו מידם.
נכון שהכללים לכתיבת התזה גם אם שונים מאוניברסיטה לאוניברסיטה הם עדין ברורים, הגופן וגודלו, המרווח, מבנה הכותרות, הסעיפים והפסקאות, אופן הציטוט, ומספור התרשימים, נהוג להתיחס לכתיבה מדעית כמאופיינת בהיותה תמציתית, מדויקת, אובייקטיבית ובהירה.
אך כתיבה עניינית, מדויקת, אובייקטיבית ובהירה אין פירושה שהיא צריכה להיות דלה ומשעממת. שימוש נכון במילים ומושגים, משיכת הקורא אל הנושא היא החשובה באמת. תיבול העבודה בעזרת הביטוי עצמי שלכם. האותנטיות האמיתית של העניין שיש לכם בנושא. תחשבו על הקוראים שלכם, לא כולם מגיעים מהתחום (וטוב שכך) לכן חשוב לשים לב שצורת הכתיבה תהיה מזמינה גם לאדם אשר נושא החקירה שלכם זר לו, תזה טובה אמורה להיות ברורה גם לאלו שלא מהתחום.

להלן מספר טיפים לכתיבה מרתקת

• זכרו שכל כותב זקוק לעריכה, פשוט תכתבו כל מה שעולה ברוחכם באותו הרגע, בלי לחשוב בלי ביקורתיות, תניחו לה לכמה ימים ורק לאחר מכן תחזרו לכתיבה בעין רעננה.

• כתיבה אקדמית לא חייבת להיות יבשה, הרשו לעצמכם להכניס מעט ניצוץ, קראו טיפים של סופרים גדולים ולמדו מהם, במילותיו של מארק טויין "כשאני רואה שם תואר אני הורג אותו", או אם אתם מעדיפים את מילותיו של סטפן קינג "הדרך לגהנום רצופה בתארי הפועל".

• כאשר אתם קוראים מאמר שנהנתם לקרוא, נסו לאמץ את סגנון הכתיבה של החוקר כדי שגם לקוראים שלכם יהיה מעניין באותה המידה.

• חפשו מקומות עם השראה, זה יכול להיות פינה מיוחדת בבית, זה יכול להיות בית קפה הומה אנשים, לכל אחד מאיתנו יש את המקום הזה שיוציא ממנו את המיטב. "כתיבה היא דרך לחיות עוד חיים, עוד הרבה חיים, של אינספור אנשים שאף פעם לא היית אבל שהם לגמרי אתה. כל פעם שאתה יושב מול הדף ומנסה, גם אם אתה לא מצליח, תגיד תודה על האפשרות הזאת להרחיב את הקיום שלך" (אתגר קרת).

שתפו את הפוסט :

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

תתקשרו, תכתבו או תדפקו על הדלת

נשמח להיפגש ולבחון את התאמתכם לתוכנית המחקר של וורלד אקדמיק


  פוסטים מענינים נוספים

  דוקטורט

  בחירת נושא מחקר

  כיצד יש לגשת לבחירת נושא מחקר אז כיצד בוחרים נושא למחקר? בחירת נושא לדוקטורט הינה השלב הקריטי ביותר לקראת כתיבת עבודת המחקר, דוקטורט הינו פרי

  המשך קריאה »
  בינה מלאכותית

  עבודה של שעות בכמה דקות

  איתור וסיכום מאמרים רלוונטיים למחקר היה עד לא מזמן אחד הצעדים המאתגרים של כתיבת הדיסרטציה בדרך לחלום הדוקטורט. כל חוקר נתקל במקרה שהוא משקיע זמן

  המשך קריאה »
  No more posts to show
  מוכנים להצטרף לקהילה

  רוצים להצטרף?

  דילוג לתוכן