דוקטורטכתיבה אקדמית

כתיבה אקדמית

חובה ללמוד את השפה

המדע הוא שפה, כל מילה היא מלאת משמעות ושנים ארוכות של מחקר, ככל שהשפה שלך עשירה יותר, כך ניתן יהיה לבטא באופן מפורט, מדויק ובהיר יותר את הרעיון אשר עליו חשבת.
השפה היא הדרך שבה הניורונים שלנו מסודרים במוח והיא הכלי שבעזרתו אנחנו חושבים, השפה היא לא רק מילים, היא ידע והבסיס לכל מחקר מדעי. כמו שנגר זקוק לעצים וכלי עבודה כדי לבנות רהיט וצייר זקוק לצבע, מכחול ודף בכדי לצייר, כך החוקר זקוק למילים בכדי לשער, לחקור ולדבר לעולם.
לכל תחום מחקר יהיה את אוצר המילים שלו. דוגמא מצוינות ניתן לראות בתחום המחשוב אשר נראה כמוסיף מילים ומונחים על בסיס יומי, בינה מלאכותית (AI), מערכת לומדת (MACHINE LEARNING), רשת עצבית חוזרת (RNN) הם חלק מהמושגים שכל חוקר\ת חייבים להכיר על מנת להכיר ולהבין כדי לחדש בתחום.
כאשר אנו מכירים את השפה נוכל לקחת את המחקר צעד אחד קדימה ועל ידי מחשבות חדשות וייחודיות שאף אחד לא חשב עליהם, להמציא רעיון חדש ואף מילה חדשה אשר מגדירה את הרעיון הזה. קריאת מקורות מאפשרת לכם להרחיב את יכולות החשיבה, עד לנקודה הכי רחוקה שהמדע הגיע אליה, מומלץ לקרוא ולהתעדכן במקורות כמה שיותר חדשים, ללמוד, לחקור ולהבין את המושגים עד שתכילו אותם ברבדים רבים וכך תוכלו לכתוב ולבטא את הנושאים הבוערים בכם במקצועיות וביתר דיוק.


בתמונה ניתן לראות חלק מ"אבן רוזטה" המשמש כיום גם בהשאלה לתיאור רמז משמעותי בתחום ידע חדש.

שתפו את הפוסט :

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

תתקשרו, תכתבו או תדפקו על הדלת

נשמח להיפגש ולבחון את התאמתכם לתוכנית המחקר של וורלד אקדמיק


  פוסטים מענינים נוספים

  דוקטורט

  בחירת נושא מחקר

  כיצד יש לגשת לבחירת נושא מחקר אז כיצד בוחרים נושא למחקר? בחירת נושא לדוקטורט הינה השלב הקריטי ביותר לקראת כתיבת עבודת המחקר, דוקטורט הינו פרי

  המשך קריאה »
  בינה מלאכותית

  עבודה של שעות בכמה דקות

  איתור וסיכום מאמרים רלוונטיים למחקר היה עד לא מזמן אחד הצעדים המאתגרים של כתיבת הדיסרטציה בדרך לחלום הדוקטורט. כל חוקר נתקל במקרה שהוא משקיע זמן

  המשך קריאה »
  No more posts to show
  מוכנים להצטרף לקהילה

  רוצים להצטרף?

  דילוג לתוכן